Mapa světa

Nehodnoceno
1 900 Kč

Pomůcka je vhodná pro tvořivou práci dětí v Montessori škole. Dává dětem globální představu o povrchu Země. Má podrobné stínované reliéfní zobrazení včetně podmořského reliéfu. Dle návrhu Marie Montessori má obrácené zobrazení polokoulí s centrováním na Tichý oceán. Díky tomuto zobrazení děti objeví zajímavé vztahy a souvislosti.

 Montessori mapa světa je bez popisků, má vyváženou barevnou škálu a nabízí podrobný a přesný model terénu. Je velmi vhodná jako doprovodný materiál k vyprávění Velkých příběhů.  Je nepostradatelnou pomůckou pro každého Montessori průvodce při prezentaci klíčových lekcí.  Rozměr mapy je 200 x 100 cm.

Mapa je tištěna na umělohmotnou plachtu. Jde o velmi trvanlivý a odolný materiál, který vydrží zvýšenou zátěž a je recyklovatelný. Součástí mapy jsou druky na zavěšení ve třídě, nebo ji můžete po použití jednoduše srolovat.  Na mapu je možné psát smazatelnou propiskou značky Pilot. Je určena i pro venkovní použití.

Mladší děti mohou na mapu přikládat vlaječky, popisky, modely zvířat atd. Starší děti ji používají pro své objevné cesty a prezentace. Výhodou je, že mapa neobsahuje popisky a izoluje zaměření pozornosti dětí na tvar zemského povrchu.  Tím podněcuje děti k vlastnímu zkoumání. Jaký je nejvyšší bod Evropy? Jaké je nejhlubší místo v oceánu?   Jaké pohoří odděluje Evropu od Asie? Jak se dá obeplout svět?

Děti rády mapu používají společně s úkolovými kartičkami nebo tvoří zábavné objevné otázky pro své spolužáky. Do jakého moře by ses mohl dostat lodní dopravou z Prahy?  Do jakého z Bratislavy?

Mapa dětem také velmi dobře slouží k ověření jejich znalostí a hodí se zejména v propojení se školním atlasem. Umožňuje dětem pracovat společně ve skupině,  na „velké“ ploše a hlavně diskutovat, což naplňuje vývojové potřeby dětí v období 6-12.

Mapa vznikla na zakázku MČR jako závěrečná práce Montessori kurzu pro věk 6-12 O. Hanulíka. Děkujeme za příspěvek do Montessori komunity!

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.