Montessori pro věk 3–6

Tento kurz vás změní. Během roku a půl intenzivní práce s dětmi v objevitelském věku 3–6 let se i z vás nakonec stane objevitel. Nově akreditovaný, 490 hodin teorie a praxe.
6.3.2024 - 30.11.2025
3 - 6
Cena:
56 600 Kč

Rezervační poplatek: 5 660 Kč
Toto je cena aktuálně běžícího kurzu a s dalším novým během se může měnit. V případě úhrady doplatku formou měsíčních splátek se cena kurzu navyšuje o 1 500 Kč.
Upozornit mě
Nehodnoceno

Když se chcete stát Montessori průvodcem. Když chcete naplno prožít kouzelný objevitelský věk 3–6 let. Pak potřebujete pořádnou výbavu.

Tady je náš nejpodrobnější a nejintenzivnější kurz Montessori průvodců mateřských školek. 

Změní vám život. Stejně jako více než 900 absolventům před vámi.

Vzdělávací kurz je akreditován v systému DVPP MŠMT pod Č.j.: MSMT-8995/2023-1-371

Co dostanete?

1Znalosti

Teoretický základ. Principy, souvislosti. Pomůže vám to pochopit děti, předvídat jejich potřeby a rozumět jim.

2Zkušenosti

V rámci kurzu budete učit v Montessori školce. Co sami nezažijete, to vám předáme z naší praxe.

3Nástroje

Konkrétní rady, postupy a pomůcky pro každodenní práci s dětmi.

4Jistotu

Budete vědět co, proč, jak a kdy udělat. Najdete si vlastní cestu, která vás bude těšit a naplňovat.

5Know-how pro Česko

Montessori ČR je tvůrcem specifických pomůcek pro Český jazyk. Zároveň máme nejbohatší zkušenosti se vznikem a podporou komunitních center a školek v právním prostředí České republiky.

6Diplom

Získáte diplom, který potvrzuje vaši kvalifikaci učitele v Montessori zařízeních pro věk 36 let. (Kurz však bohužel nenahrazuje vzdělání dle zákona o pedagogických pracovnících.)

Montessori restart

Tento kurz vás změní. Během roku a půl intenzivní práce s dětmi v objevitelském věku 36 let se stane něco, co nečekáte. I z vás se nakonec stane objevitel. Zní to možná neuvěřitelně, ale z dosavadních osmi set účastníků zatím nebyl žádný, kdo by takový restart nezažil.

Budete vědět, co máte dělat

Diplomový kurz je kompletní Montessori trénink. Je v něm vše. Představuje výbavu někoho, kdo se rozhodl naplno věnovat šťastnému objevování a objevitelství dětí v předškolním věku. Budete vědět co, proč, jak a kdy udělat. A najdete si vlastní cestu, která vás bude těšit a naplňovat.

Vaše výbava

    Stručně řečeno, odnesete si 3 věci:
  • Teoretický základ, který vám pomůže děti pochopit, předvídat, co mohou potřebovat, a rozumět jim.
  • Praktické zkušenosti – ať už vaše vlastní (v průběhu kurzu se zapojíte do praxe Montessori školky) nebo zprostředkované dlouhodobé zkušenosti našich lektorů.
  • Nástroje. Dostanete konkrétní rady, nacvičíte si užitečné postupy a odnesete si doslova kilogramy materiálu, který vám bude denně k ruce.

Vaše portfolio

V průběhu diplomového kurzu budete postupně sestavovat tzv. portfolio. Portfolio je váš vlastní manuál, databanka pomůcek, postupů a tipů, vizuální paměť, encyklopedie i kuchařka. Dáme vám jeho kostru a budeme vás vést při jeho tvorbě.

Vaše cesta

V závěru kurzu budete psát diplomovou práci. Je to vaše možnost podrobněji se zaměřit na to, co vás v rámci Montessori zajímá, možnost nastartovat vaši vlastní cestu. Skvělé je, že s vámi budeme tuto práci konzultovat, takže můžete začít něco nového s naší podporou.

Vaše možnosti

Většina účastníků diplomového kurzu nachází v průběhu kurzu energii, elán a chuť stát se skvělým učitelem, a baví je to (a především jejich děti) snad po celý zbytek života. Naše účastníky ale potkáte nejen ve školkách. Zakládají a řídí Montessori centra. Provozují obchody s Montessori materiálem. Vedou vlastní úspěšné blogy nebo dále vzdělávají dospělé.

Montessori + ČR

Vzdělání, které dostanete, je na mezinárodní úrovni. Náš diplomový kurz se obsahem i formou drží standardů kurzů mezinárodních Montessori organizací. Navíc jsme kurz ale přizpůsobili českému prostředí. A to nejen cenou, která je oproti mezinárodním kurzům zlomková. Speciální pozornost věnujeme uplatnění Montessori v českém státním školství, kde program zavádíme ve spolupráci s MŠMT. V posledních několika letech se zároveň více soustředíme na podporu vzniku Montessori center a komunitních školek a škol. Známe specificky české možnosti i úskalí a o tyto zkušenosti se s vámi podělíme.

Jaké to je

Struktura kurzu

Základní tábor teorie

Úvodní teorie I. 6. 3. - 10. 3. 2024
Úvodní teorie II. 10. 4. - 12. 4. 2024

Postupy, metody, pomůcky

Koordinace pohybu. Koncentrace a ticho. Výchova k míru 10. 5. - 12. 5. 2024
Praktický život 6. 6. - 9. 6. 6. 2024
Pozorování a vedení záznamů 16. 8. - 17. 8. 2024
Smyslová výchova I 16. 10. - 19. 10. 2024
Smyslová výchova II 22. 11. - 24. 11. 2024
Umění v MŠ 18. 1. - 19. 1. 2025
Jazyk I 22. 2. - 23. 2. 2025
Procvičování práce s materiálem ke všem oborům I 21. 3. 2025
Jazyk II 22. 3. - 23. 3. 2025
Matematika I 24. 4. - 27. 4. 2025
Matematika II 16. 5. - 18. 5. 2025
Poznáváme svět 6. 6. -  8. 6. 2025 (tento blok se uskuteční v MŠ Montessori Jablonec nad Nisou)
Procvičování práce s materiálem ke všem oborům II 19. 9. 2025
Hudba 20. 9. - 21. 9. 2025

Na vlastní kůži: Praxe, konzultace

Praxe průvodce MŠ 2 x 5 dní + 2 x 1 den
Konzultace  ke studiu 9 hodin
Závěřečné zkoušky 27. 11. - 30. 11. 2025

Lektoři

Jaký je časový harmonogram kurzu?

Časový harmonogram pro bloky kurzu bude upresnený a zaslaný v rámci harmonogramu před zahájením kurzu.

Každý den potvrzujete svou účast na semináři osobně podpisem do prezenční listiny - zvlášť na dopolední a zvlášť na odpolední část každého dne.

Co mám mít s sebou?

Přezůvky, uzavíratelnou láhev na pití, blok, psací potřeby, v případě zájmu i notebook (v učebně je možnost připojení na wifi).

Jak jsou řešeny obědy?

Obědy si studenti zajišťují sami. V docházkové vzdálenosti se nachází obchody Albert a Billa, můžete si také nechat dovézt jídlo z resturace. Určitě si s sebou můžete vzít své jídlo, v kuchyňce je k dispozici lednice, elektrický vařič, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, základní nádobí pro přípravu jídla a kávovar.

Zajišťujete i ubytování?

Ubytování si zajišťují účastníci sami. Studenti našich kurzů mají dobré zkušenosti např. s penziony Kamenný Dvůr a U Báti..

Je možné hradit kurz na splátky? Jaké jsou podmínky?

Ano, platbu za kurz je možné rozložit na splátky, tuto informaci uveďte prosím do poznámky v přihlášce.
Cena kurzu je navýšena o jednorázový administrativní poplatek 1 500 Kč.
30% ceny kurzu je nutné uhradit nejpozději 30 dní před zahájením kurzu, splácení 70% ceny kurzu probíhá v 10 měsíčních splátkách

Jaká je povolená absence v kurzu?

Během kurzu je možné chybět 3 dny, ne však více než 1 den v rámci bloku. V případě absence delší než 1 den je nutné si blok nahradit s dalším kurzem stejného zaměření.

Co když nestihnu studijní povinnosti v termínu?

V případě pozdního odevzdání eseje, pomůckové knihy, závěrečné práce nebo záznamů z praxe je možné využít neplacenou náhradu (na kurz máte k dispozici celkem 3) a odevzdání odložit na stanovený náhradní termín. V případě překročení počtu neplacených náhrad je každá další náhrada zpoplatněna 500 Kč. Podmínkou absolvování závěrečných zkoušek je splnění všech studijních povinností.


Kudy k nám?

icon

Důležitá upozornění, platební a storno podmínky

Semináře, kurzy a další vzdělávací akce jsou bez přítomnosti dětí (není-li uvedeno jinak). Děkujeme za pochopení.

V rámci akce budou pořizovány audiovizuální záznamy, které mohou být zveřejněny pro propagaci Montessori ČR.

Přihlášenému zájemci, který provede objednávku v systému e-shopu, je garantována rezervace místa v příslušném kurzu až po 100% uhrazení tzv. rezervačního poplatku na účet Montessori ČR, v případě semináře pak jednorázového uhrazení celé částky.

Do doby uhrazení příslušného poplatku v plné výši je zájem účastníka brán pouze jako předběžný, nezávazný, v mezidobí tak může být příslušné místo nabídnuto jinému zájemci či náhradníkovi, který o stejnou akci projeví zájem.

Počet míst v každém semináři / kurzu je limitován.

Nástup účastníka do rozběhnutého kurzu či změna účastníka v průběhu není možná z důvodu logických návazností jednotlivých témat a celkového konceptu kurzu. Přestup mezi kurzy je výjimečně možný po individuálním posouzení garantem kurzu.

S ohledem na současnu společenskou situaci, koordinaci a organizaci dalších kurzů, časových možností lektorů a v návaznosti na aktuální vyhlášené a platné podmínky, omezení a jiné vládní nařízení (které není možné aktuálně předvídat), si tímto vyhrazujeme právo na možné změny termínů uvedeného harmonogramu (dle aktuální situace v příslušném období). Vyhrazujeme si právo na možné změny místa konání. Děkujeme předem za vaše pochopení v této věci.

Storno podmínky

Písemná omluva účastníka na e-mailovou adresu info@montessoricr.cz

min. 1 měsíc předem vratka 100% uhrazené částky / max. 90% kurzovného
1 měsíc až 14 dní předem vratka 50% uhrazené částky
14 dní a méně 0% uhrazené částky
Zrušení semináře ze strany pořadatele vratka 100 % uhrazené částky
Rezervační poplatek ve výši 10% ceny kurzovného je u všech diplomových kurzů nevratný

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.