Trocha kultury - Montessori refresh

Poslední ze série Montessori refreshů pro absolventy diplomových MŠ kurzů s AMI lektorkou KAREN PEARCE. Určeno POUZE pro absolventy diplomových kurzů (min. 300 hod).
19.1.2020
3-6
Cena:
2 400 Kč

Termín 19 1. 2020, NE 9:00–17:00
Místo konaní Montessori ČR, z.s., Rakovského 3136/1, 143 00 Praha 4 – Modřany

"To, co je třeba pěstovat" - kultura, věda a umění 

Kulturu můžeme popsat jako zvyky, lidovou tradici, jídlo a historii určité skupiny do které patříme. Jsou to však i naše názory a přesvědčení.   To, v co věříme a co dává našim životům smysl. Oblast poznáváme svět je pestrou a tvořivou složkou každé Montessori třídy pro věk 3-6 let.  Seznamuje děti konkrétní formou s tvořivostí a pestrou historií člověka. 

Lidská tvořivost je nekonečná. Nechte děti se ji dotknout! 

V naší dnešní společnosti máme obrovský přístup ke knihám, internetu, můžeme cestovat snadněji než kdykoliv předtím. Vedou nás však tyto možnosti k tomu, že jsme jako lidé tvořivější či kultivovanější? Vnímáme a pěstujeme estetiku, krásu a ladnost v našich prostředích? Jaké hodnoty dětem v každodenní realitě předáváme? 

Pojďte se společně s námi dotknout srdcem opravdové lidské tvořivosti a vložit ji jemně do dětských rukou. Vložme dětem do rukou svět, který je bude lákat ke zkoumání a objevování. Poodkryjme dětem dary lidské tvořivosti a nekonečná dobrodružství, která na ně čekají! Pomozme dětem vnímat dědictví našich předků v jeho širokém a barevném spektru. Dejme dětem čas a prostředky k tomu, aby i ony objevily svou vlastní tvořivost a lidskost.

Kultura - rozvíjení a zušlechťování člověka

Hudba, literatura, umění, přírodní a společenské vědy, to vše má člověka rozvíjet a zušlechťovat. Není lepší čas k rozvoji než věk 3-6 let, kdy se utváří mysl budoucího člověka. Přístup Marie Montessori podporuje utváření člověka nejen jako jednotlivce, ale zároveň jeho vědomí, že je součástí větší komunity, vztahů a vzájemných propojeností. 

Karen Pearce má s budováním takovéto komunity 30 let praktických zkušeností. Přijďte si pro lednové KULTURNÍ DOTEKY a rozbalte si svá další Montessori AHA . Odejdete nejen s pochopením vzájemných propojeností, ale především s praktickou výbavou do své každodenní praxe s dětmi. 

Nápadník s konkrétními tipy do každodenní praxe.

Tento velmi praktický workshop vám poskytne zcela nový pohled na oblast poznáváme svět.  Uvidíte velké množství praktických prezentací, tipů, her, aktivit. Sebou do školky si odnesete zásobárnu námětů, kterou budete moci s obměnami využívat po celý zbytek školního roku. 

Jednodenní intenzivní setkání, které vás kulturně vybaví do vaší praxe

Den, při kterém si užijete legraci nad principy i interakcemi při procvičování některých z převedených technik, bude dárkem, který můžete dát sami sobě, aby vám bylo s dětmi ve třídě opravdu dobře. Investujte sami do sebe a přijďte si pro velké obohacení. 

Co díky semináři získáte?

Praktický nástroj pro vaši praxi. Pochopení. Praktické a konkrétní náměty, které budete moci hned využít.

Pro koho je seminář určen?

Pro VŠECHNY absolventy Montessori  diplomových kurzů pro věk 3-6 let (akreditace MŠMT v systému DVPP).

PŘI PŘIHLAŠOVÁNÍ UVEĎTE DO POZNÁMKY ČÍSLO/ROK ABSOLVOVÁNÍ  VAŠEHO DIPLOMOVÉHO KURZU. TENTO KURZ JE POUZE PRO ABSOLVENTY DIPLOMOVÝCH KURZŮ (MIN. 300 hod)!!!

Lektorka

Fotogalerie


Kudy k nám?

icon

Důležité upozornění a storno podmínky

Semináře, kurzy a další vzdělávací akce jsou bez přítomnosti dětí (není-li uvedeno jinak). Děkujeme za pochopení.

V rámci akce budou pořizovány audiovizuální záznamy, které mohou být zveřejněny pro propagaci Montessori ČR.

Storno podmínky

Písemná omluva účastníka na e-mailovou adresu info@montessoricr.cz

min. 1 měsíc předem vratka 100% uhrazené částky
1 měsíc až 14 dní předem vratka 50% uhrazené částky
14 dní a méně 0% uhrazené částky
Zrušení semináře ze strany pořadatele vratka 100 % uhrazené částky
Rezervační poplatek u diplomových kurzů je nevratný

Místo
Praha, Montessori ČR