Tajuplná matematika - Montessori refresh

Čtvrtý ze série Montessori refreshů pro absolventy diplomových MŠ kurzů s AMI lektorkou KAREN PEARCE. Určeno POUZE pro absolventy diplomových kurzů (min. 300 hod).
6.10.2019
3-6
Cena:
2 400 Kč
(0% DPH)

Termín 6. 10. 2019, NE 9:00–17:00
Místo konaní Montessori ČR, z.s., Rakovského 3136/1, 143 00 Praha 4 – Modřany

Tajuplná a záhadná matematika?

Opravdu? Pro kolik z nás? Nebývá to naopak tak, že matematika je pro většinu z nás spíše strašákem? Že máme často z čísel či jen pouhého pomyšlení na ně strach? Proč? Možná svou roli sehrál způsob vzdělávání, kterým jsme si sami prošli. Možná to bylo i očekávání našich rodičů a to, co bychom měli a neměli umět.  Nebo to jsou naše vlastní předsudky o „záhadách“ v číslech? 

Jak rozlišujeme jeden od mnoha? Dva od tří? 

Semínka pro matematiku a matematické představy musí být velmi, velmi pečlivě zaseta. Nesmíme zaměňovat kmen stromu s větvemi, hrušky s jablkama. Nesmíme ani očekávat, že na mrtvém stromě porostou zdravé a silné větve. Mnoho lidí redukuje matematiku pouze na určité výkony paměti. Učí děti pouze odříkat, že tři a tři je šest, a dvakrát čtyři je osm. Pak konstruují strom tak, že zatloukají hřebíčky malých mrtvých kousků dřeva do většího kusu dřeva. Možná, že nám tato konstrukce bude připomínat kmen stromu a na něm připevněné větve. Ale tímto způsobem tvoříme jen iluzi. Ve skutečnosti to není doopravdový strom, ale pouze kříž. Nebude plodit žádné ovoce. Pokud ale zasejeme semínka pečlivě, můžeme sledovat malou rostlinku, jak si utvoří pevný kořínek, vyhání spokojeně výhonky a tvoří silné větve s matematickou pravidelností a potěšením!

Matematický nápadník s konkrétními tipy do každodenní praxe.

Tento velmi praktický workshop vám poskytne nový pohled na oblast matematiky.  Uvidíte praktické prezentace, hry a aktivity. Sebou do školky si odnesete početnou zásobárnu námětů, kterou budete moci s obměnami využívat po celý zbytek školního roku. 

Jednodenní intenzivní setkání, které vás maximálně vybaví do vaší praxe

Den, při kterém si užijete legraci nad principy i i novými vhledy. Tento den bude dárkem, který můžete dát sami sobě, aby vám bylo s dětmi ve třídě a s matematikou opravdu dobře. Investujte sami do sebe a přijďte si pro obohacení. 

Může nebo nemůže vás předškolní matematika překvapit?

Třicet let každodenní praxe s dětmi je třicet let každodenní praxe.  Karen děti za tu dobu mnohdy překvapily. Přijďte si pro podzimní DÁREK  a rozbalte si svá AHA a nová pochopení. Odejdete nejen s pochopením tvorby matematických představ, ale s praktickou výbavou do své každodenní praxe s dětmi.  

Co díky semináři získáte?

Praktický nástroj pro vaši praxi. Pochopení. Praktické a konkrétní náměty, které budete moci hned využít.

Pro koho je seminář určen?

Pro VŠECHNY absolventy Montessori  diplomových kurzů pro věk 3-6 let (akreditace MŠMT v systému DVPP).

PŘI PŘIHLAŠOVÁNÍ UVEĎTE DO POZNÁMKY ČÍSLO/ROK ABSOLVOVÁNÍ  VAŠEHO DIPLOMOVÉHO KURZU. TENTO KURZ JE POUZE PRO ABSOLVENTY DIPLOMOVÝCH KURZŮ (MIN. 300 hod)!!!

Lektorka

Fotogalerie


Kudy k nám?

icon

Důležité upozornění a storno podmínky

Semináře, kurzy a další vzdělávací akce jsou bez přítomnosti dětí (není-li uvedeno jinak). Děkujeme za pochopení.

V rámci akce budou pořizovány audiovizuální záznamy, které mohou být zveřejněny pro propagaci Montessori ČR.

Storno podmínky

Písemná omluva účastníka na e-mailovou adresu info@montessoricr.cz

min. 1 měsíc předem vratka 100% uhrazené částky
1 měsíc až 14 dní předem vratka 50% uhrazené částky
14 dní a méně 0% uhrazené částky
Zrušení semináře ze strany pořadatele vratka 100 % uhrazené částky
Rezervační poplatek u diplomových kurzů je nevratný

Místo
Praha, Montessori ČR