Matematika v předškolním věku

Děti, které si mohou matematiku prožít a „osahat”, z ní nemohou mít nikdy strach.
23. - 24.1.2020
3 - 6
Cena:
2 800 Kč

Termín 23.–24. 1. 2020, ČT 10:00–18:00, PÁ 8:30–15:30
Místo konaní Montessori ČR, z.s., Rakovského 3136/1, 143 00 Praha 4 – Modřany

Lidská mysl je matematická

Nadšení pro matematiku začíná v dětství. Když ji představíte předškolním dětem srozumitelně, stává se součástí jejich pohledu na svět. Děti, které si mohou matematiku prožít, sáhnout si na ni, ji vidí všude kolem sebe, je jejich součástí. Díky lákavým pomůckám například chápou, jak opravdu fungují zlomky. Velmi brzy, ještě v předškolním věku, zvládnou i sčítat, odčítat, násobit a dělit. Brnkačka.

Slon jako čtyři červené tyče!

Začíná to počítáním kousků ovoce na svačinku nebo spravedlivým dělením jablíček a mandarinek. Pak hned přijdou na řadu geniálně jednoduché Montessori pomůcky. Děti baví nosit červené tyče a postupně a přirozeně tak dostanou pod kůži hmatatelnou představu o délkách od deseti centimetrů až po jeden metr. Jejich nadšení pro měření a porovnávání délek často zahrne celý svět. Představě o množství zase pomáhají zlaté perličky. Dotknout se jich a počítat je až do stovky či do tisíce baví nejen děti – užijete si to i vy.

Co díky semináři získáte?

Prožitek, jak snadná a zábavná matematika může být. Pochopení, jak dětem tuto zábavu zprostředkovat již v předškolním věku tak, aby pro ně matematika byla konkrétní, srozumitelná a dětskou rukou i myslí uchopitelná. Praktické a konkrétní náměty na výrobu pomůcek do vaší školky či domova.

Pro koho je seminář určen?

Pro pedagogické pracovníky (akreditace MŠMT v systému DVPP). Na nákup lze využít prostředky získané z vypsaných šablon pro MŠ, konkrétně šablonu I/2.3 Vzdělávání pedagogických pracovníků MŠ – DVPP v rozsahu 16 hodin (čtenářská a matematická pregramotnost). Dále pro rodiče a všechny se zájmem o děti.

Lektorka

Vaší lektorkou bude Marcela Žáková. 

Fotogalerie

Tomík sčítá čtyřciferná čísla už ve školce. Stačí mu na to umět hodně dobře počítat do desíti. S matematickou představivostí mu pomohou perličky a práce jeho rukou.


Kudy k nám?

icon

Důležité upozornění a storno podmínky

Semináře, kurzy a další vzdělávací akce jsou bez přítomnosti dětí (není-li uvedeno jinak). Děkujeme za pochopení.

V rámci akce budou pořizovány audiovizuální záznamy, které mohou být zveřejněny pro propagaci Montessori ČR.

Storno podmínky

Písemná omluva účastníka na e-mailovou adresu info@montessoricr.cz

min. 1 měsíc předem vratka 100% uhrazené částky
1 měsíc až 14 dní předem vratka 50% uhrazené částky
14 dní a méně 0% uhrazené částky
Zrušení semináře ze strany pořadatele vratka 100 % uhrazené částky
Rezervační poplatek u diplomových kurzů je nevratný