Kosmická výchova ZŠ pro věk 6-12: Velké příběhy a Klíčové lekce - Refresh

Na vaši žádost další ze série REFRESH seminářů. Co Vás čeká? Připomenutí Velkých příběhů. Ukázky a význam tzv.Klíčových lekcí + přehled návazné práce dětí. Praktické vhledy, sdílení a zkušenosti z praxe. Seminář je určen pro absolventy diplomových ZŠ kurzů .
18. - 21.8.2021
6 - 12
Cena:
4 800 Kč
Upozornit mě

Termín 18. - 21. 8. 2021
Místo konaní Montessori ČR, z.s., Rakovského 3136/1, 143 00 Praha 4 – Modřany

Předpoklad prioritního přihlášení je pro zájemce, kteří absolvovali některý z montessori ZŠ kurzů pro věk 6-12 (od r.2010 dále) u Montessori ČR, AMI, AMS aj. U dalších zájemců je podmínkou znalost teoretického základu montessori pro práci s dětmi ve věku 6-12 a víceletá přímá pedagogická činnost v prostředí Základní škol s výukovým programem dle Montessori pedagogiky.

4 dny: Maximum (z) kosmické výchovy

Rádi byste se před startem nového školního roku naladili na atmosféru prostředí montessori škol? Ponořit se do vyprávění pěti velkých příběhů "z pozice dítěte"? Naslouchat, prožívat, porozumět, inspirovat se?

Chcete si připomenout proč, jak a čím je důležité v oblasti kosmické výchovy začít? Co je při správné prezentaci nového tématu klíčové, důležité a na co nezapomenout? 

Ptáte se, jak to vše kolem témat kosmické výchovy v průběhu roku konkrétně a konstruktivně připravit + zorganizovat + uspořádat"?

A to tak, aby děti prošly tématy a okruhy z KV s mnoha jedinečnými aha momenty? 

Které prezentace jsou v jednotlivých oblastech klíčové a které je nutné představit dětem samostatně?  Jaký je vůbec význam tzv. klíčových lekcí?

Jak vše logicky uspořádat tak, aby z nich děti vytěžily hluboké pochopení? radostné objevování vzájemných vztahů a souvislostí , a to vše bez vaší pomoci? 

Absolvovali jste kurz již před mnoha lety a potřebujete do své praxe nový vhled, inspiraci či obohacení z praxe? Možná máte  další otázky, vhledy a objevy, které sami chcete sdílet?

Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli ano, je tato akce právě pro vás! Přijďte načerpat nové "kosmické" AHA a vzájemně posdílet školní praxi a zkušenosti.

Materiály a pomůcky - tematické charty, časové osy...

Na semináři Vám rádi přiblížíme a představíme i novou sadu mateirálů, tzv. chartů ("čártů"). pokrývají jednotlivé tematické celky zejména z oblasti KV. 

Představíme vám Montessori pomůcky a materiály, které vycházejí z principů této pedagogiky, a svým zpracováním inspirují a podněcují dětskou zvídavost ve všech směrech.

Přihlášení účastníci získají slevu 10% na materiály z KV (sada chartů a časová osa vývoje života na Zemi) se slevou a malým dárkem ZDARMA :-)

http://www.montessoricr.cz/e-shop/montessori-pomucky/charty-pro-kosmickou-vychovu-zs-detail

http://www.montessoricr.cz/e-shop/montessori-pomucky/casova-osa-vyvoje-zivota-na-zemi-detail

Přiznejme si, i my pedagogové neustále objevujeme jejich obrovský přesah a vzájemná propojení.

Sami jsme si ověřili, že je v praxi nutno jednotlivé pomůcky a materiály, které využíváme, znát a dětem představovat  formou jednoduchých, přitom srozumitelných aktivit, v návazných logických krocích.

Co vás čeká?

Na kurzu vám ukážeme, jak oblast kosmické výchovy rozkrokovat do jednotlivých klíčových lekcí tak, aby každá lekce odpovídala nejen vývojovým potřebám dětí, ale izolovala jednotlivé vzdělávací oblasti.

Takto realizované "klíčové lekce" umožňují dětem hlubší porozumění a následně lepší orientaci v daném konkrétním tématu i ve světě kolem nás. 

Společně si připomeneme, jak prostřednictvím velkých příběhů i jednotlivých dalších navazujících lekcí nebo úkolových karet prohloubíte zájem žáků o dané téma.

Osvobodíte děti i sebe od vyplňování pracovních listů a připravených návodů, uvidíte děti ve vaší třídě věci blíže zkoumat, více o nich přemýšlet a diskutovat.

Novým "fresh" pohledem na celý okruh kosmické výchovy a formu prezentací aktivujete zájem nejen v sobě, ale pomůžete i vašim dětem: v tom, aby si kladly vlastní otázky a tvořily vlastní příklady a úlohy k objevování a zkoumání. Věřte - budete překvapeni, na co všechno přijdou!

Všichni studenti trpí, když dostávají učení předem dáno či předpřipraveno formou nalinkovaného návodu či kuchařky. (...)Ve věku 6-12 děti nesnáší danost! To, na co jsem přišla je, že děti jsou opravdu zapojené a nadšené, pokud mají možnost si koncept s něčím spojit. Je třeba vytvořit prostředí tak, aby studenti sami postupně objevovali jednotlivé vzájemné propojenosti; aby pro ně učení bylo srozumitelné a smysluplné.(...) Role vzdělávání je vzbudit u dítěte tak hluboký a obrovský zájem, aby do vnější aktivity ponořilo veškerý svůj potenciál.Maria Montessori
Akreditováno v rámci DVPP MŠMT číslo21707/2020 - 2 - 571 (Montessori ve výukových předmětech -Kosmická výchova-) a MŠMT 34446/2019-1-1093 (Kosmická výchova - Klíčové lekc

Pro koho je seminář určen?

Pro absolventy národních a mezinárodních kurzů Montessori (v rozsahu min. 300 hodin). Název absolvovaného kurzu prosím uveďte do poznámky v objednávce. 

Lektorka

Založila v roce 2004 první Montessori třídu při MŠ a v roce 2005 1. třídu na ZŠ v Pardubicích. Absolvovala český i mezinárodní kurz AMI pro věk 3–6 a další kurzy s mezinárodní certifikací. Aktivně se podílí na šíření Montessori nejen v Pardubicích, ale v celé České republice. Více jak deset let je garantkou a lektorkou diplomového kurzu Montessori pro věk 6-12 let. Má velmi bohatou praxi a schopnost předat nadšení pro kosmickou výchovu všem, kdo projeví zájem a rádi objevují nová tajemství.

Kudy k nám?

icon

Důležitá upozornění, platební a storno podmínky

Semináře, kurzy a další vzdělávací akce jsou bez přítomnosti dětí (není-li uvedeno jinak). Děkujeme za pochopení.

V rámci akce budou pořizovány audiovizuální záznamy, které mohou být zveřejněny pro propagaci Montessori ČR.

Přihlášenému zájemci, který provede objednávku v systému e-shopu, je garantována rezervace místa v příslušném kurzu až po 100% uhrazení tzv. rezervačního poplatku na účet Montessori ČR, v případě semináře pak jednorázového uhrazení celé částky.

Do doby uhrazení příslušného poplatku  v plné výši je zájem účastníka brán pouze jako předběžný, nezávazný, v mezidobí tak může být příslušné místo nabídnuto jinému zájemci či náhradníkovi, který o stejnou akci projeví zájem.

Počet míst v každém semináři / kurzu je limitován.

Storno podmínky

Písemná omluva účastníka na e-mailovou adresu info@montessoricr.cz

min. 1 měsíc předem vratka 100% uhrazené částky
1 měsíc až 14 dní předem vratka 50% uhrazené částky
14 dní a méně 0% uhrazené částky
Zrušení semináře ze strany pořadatele vratka 100 % uhrazené částky
Rezervační poplatek u diplomových kurzů je nevratný