Praktický život - Montessori refresh

První ze série Montessori refreshů pro absolventy diplomových MŠ kurzů s AMI lektorkou KAREN PEARCE. Určeno POUZE pro absolventy diplomových kurzů (min. 300 hod).
20.1.2019
3-6
Cena:
2 200 Kč
(0% DPH)

Termín 20. 1. 2019, NE 9:00–17:00
Místo konaní Montessori ČR, z.s., Rakovského 3136/1, 143 00 Praha 4 – Modřany

V lednu na praktický život? 

Praktický život je základem každé dobře fungující Montessori třídy. Jeho význam se v průběhu roku nijak nemění. Naopak. Stoupá. Začněte nový rok vnitřní proměnou, která odstartuje změnu i ve vaší Montessori komunitě. Nebudeme klouzat po povrchu!  

Myslíte si, že vás v oblasti PŽ nemůže již nic překvapit ?

Třicet let každodenní praxe s dětmi je třicet let každodenní praxe.  Karen má pro vás zabalena mnohá překvapení. Přijďte si pro lednový DÁREK  a rozbalte si svá AHA a nová pochopení. Odejdete nejen s pochopením hloubky praktického života, ale s praktickou výbavou do své každodenní praxe s dětmi.  

Praktický život utváří charakter dětí

Hodnota kvalitně připraveného praktického života není v uklizené a opečované třídě, ale ve skutečnosti, že skrze všechny tyto praktické aktivity propojené s cílenými pohyby, si každé dítě utváří svůj jedinečný charakter.  Každodenní vytrvalá cvičení, sebeovládání a zpřesňování vedou k tříbení charakteru každého jednotlivého dítěte. Charakteru, který zůstane výbavou osobnosti dítěte po celý zbytek jeho života. Praktický život proměňuje vztah člověka k sobě samému, formuje jeho sebepoznání,  sebedůvěru a sebejistotu. Nezanedbávejte ho!!!  

"Malé dítě, které je zcela ponořeno do své činnosti, soustředěné, rozvíjí nepřetržitě člověka. Buduje neúnavně svou jedinečnou osobnost. Skrze tuto vlastní činnost objevuje lidské hodnoty korunované vytrvalou práci. Jakoukoli činnost si dítě vybere, vždy vytrvá do konce. Cenná není práce sama o sobě, ale práce jako prostředek pro utváření psychiky člověka."

Marie Montessori

Praktický život buduje komunitu 

Síla charakteru dítěte není jediným přínosem, který praktický život odhaluje.  stejný význam má tato oblast také pro formování dobře fungující komunity a mírumilovné vztahy mezi dětmi. Zdvořilost, všímavost k druhým, empatie jsou nepřímým produktem skutečného praktického života. Dobré vztahy mezi dětmi a jejich podpora nebudou ve vaší komunitě vzácností, ale skutečností.  

Praktický nápadník s konkrétními tipy do každodenní praxe.

Tento velmi praktický workshop vám poskytne zcela nový pohled na oblast praktického života.  Uvidíte velké množství praktických prezentací, tipů, her, aktivit. Sebou do školky si odnesete zásobárnu námětů, kterou budete moci s obměnami využívat po celý zbytek školního roku. 

Jednodenní intenzivní setkání, které vás maximálně vybaví do vaší praxe

Den, při kterém si užijete legraci nad principy i interakcemi při procvičování některých z převedených technik, bude dárkem, který můžete dát sami sobě, aby vám bylo s dětmi ve třídě opravdu dobře. Investujte sami do sebe a přijďte si pro velké obohacení. 

Co díky semináři získáte?

Praktický nástroj pro vaši praxi. Pochopení. Praktické a konkrétní náměty, které budete moci hned využít.

Pro koho je seminář určen?

Pro VŠECHNY absolventy Montessori  diplomových kurzů pro věk 3-6 let (akreditace MŠMT v systému DVPP).

PŘI PŘIHLAŠOVÁNÍ UVEĎTE DO POZNÁMKY ČÍSLO/ROK ABSOLVOVÁNÍ  VAŠEHO DIPLOMOVÉHO KURZU. TENTO KURZ JE POUZE PRO ABSOLVENTY DIPLOMOVÝCH KURZŮ (MIN. 300 hod)!!!

Lektorka

Fotogalerie


Kudy k nám?

icon

Důležité upozornění a storno podmínky

Semináře, kurzy a další vzdělávací akce jsou bez přítomnosti dětí (není-li uvedeno jinak). Děkujeme za pochopení.

V rámci akce budou pořizovány audiovizuální záznamy, které mohou být zveřejněny pro propagaci Montessori ČR.

Storno podmínky

Písemná omluva účastníka na e-mailovou adresu info@montessoricr.cz

min. 1 měsíc předem vratka 100% uhrazené částky
1 měsíc až 14 dní předem vratka 50% uhrazené částky
14 dní a méně 0% uhrazené částky
Zrušení semináře ze strany pořadatele vratka 100 % uhrazené částky
Rezervační poplatek u diplomových kurzů je nevratný

Místo
Praha, Montessori ČR