Hudba a linie = vnitřní harmonie

Jak si vaše děti mohou chůzí po linii zamilovat hudbu a dostat pod kůži rytmus vnitřního klidu. Dvou a půl denní inspirativní workshop s rakouskou lektorkou Deborah Sulovsky.
2. - 4.3.2018
3 - 6
Cena:
4 440 Kč
(0% DPH)

Termín 2. - 4. 3. 2018; pátek 10 - 18h, sobota 9 - 17h, neděle 9 - 13h
Místo konaní Montessori ČR, z.s., Rakovského 3136/1, 143 00 Praha 4 - Modřany

Prožitelná hudba

Marie Montessori považovala hudbu za pevnou a důležitou součást všedního dne v každé školce i škole. Stejně tak i její následovnice Anna Maria Maccheroni, která vyvinula velkolepý koncept, jak učinit hudbu pro děti naučitelnou a především prožitelnou. Obě ženy velmi chytře využily senzitivní období pro rozvoj a tříbení nejen pohybu ale i smyslů. Děti se vše v tomto citlivém období naučí velmi snadno a lehce. S radostí a úsměvem. Pohled obou žen je dnes potvrzován neurovědou a vývojovou psychologií.

Chůze po linii

Zažijete to na vlastní chůzi. Nejdřív vám vysvětlíme něco málo z historie a představíme vám důležitá fakta o chůzi po linii ve školkách. Prakticky si vyzkoušíme jednotlivá cvičení a jejich posloupnost. Shrneme, co a proč od dob Marie Montessori v praxi velmi dobře funguje.

Hudba a linie = vnitřní harmonie

Ukážeme vám jedinečný přístup vyvinutý Annou Marií Maccheroni a Elise Braun-Barnett. Říkáme mu „chodit a pohybovat se s hudbou“. Pro všechny ty, kdo ho poznali, je to velmi důležitá součást každodenního připraveného prostředí školek, která pomáhá dětem i celé skupině k normalizaci. Tak, jak se děti učí chodit, běhat a přizpůsobit své kroky hudbě (a to včetně polky a waltzu!), naučí se víc než koordinovat pohyby. Rozvíjí zároveň své sociální kompetence a koncentraci, zjemňují sluch a dokonce se nepřímo připravují na psaní. V průběhu workshopu si všechno vyzkoušíte za živého doprovodu klavíru.

Co si odnesete?

Zpátky do školky si kromě mnoha námětů pro práci s dětmi, odnesete také kompletní manuál k chůzi po linii a hudbě, který budete moci ihned použít.

Pro koho je seminář určen?

Pro pedagogy (Montessori) mateřských škol, rodiče a všechny se zájmem o děti. Seminář bude probíhat v německém jazyce a bude tlumočen do češtiny.

Lektorka

Deborah Sulovsky studovala hudbu a psychologii v Paříži. Hru na klavír, mikrobiologii a genetiku na univerzitách ve Vídni. Je diplomovanou Montessori učitelkou pro děti ve věku 3-6 a 6-12 let. Učila ve školce, sama je maminkou čtyř dětí.

Kudy k nám?

icon

Důležité upozornění a storno podmínky

Semináře, kurzy a další vzdělávací akce jsou bez přítomnosti dětí (není-li uvedeno jinak). Děkujeme za pochopení.

Storno podmínky

Písemná omluva účastníka na e-mailovou adresu info@montessoricr.cz

min. 1 měsíc předem vratka 100% uhrazené částky
1 měsíc až 14 dní předem vratka 50% uhrazené částky
14 dní a méně 0% uhrazené částky
Zrušení semináře ze strany pořadatele vratka 100 % uhrazené částky
Rezervační poplatek u diplomových kurzů je nevratný