Montessori pro věk 0–3 leden - srpen 2022

Podpořme jedinečnost našich dětí od samého počátku! Co jsou ta nej, která mohou využit?
21.1. - 19.8.2022
0 - 3
Cena:
17 000 Kč

Rezervační poplatek: 1 700 Kč

Vzdělávací kurz je akreditován v systému DVPP MŠMT pod Č.j.: MSMT-16821/2019-1-613

Novinka - 1 den navíc pro vás, bez navýšení ceny.

Vše, co si dítě osvojí do tří let, je navždy jeho součástí.

Přejete si vychovat zdravé, sebevědomé, citlivé a zodpovědné děti, které budou umět přemýšlet, orientovat se ve světě a budou úspěšné? Podpořme jedinečnost našich dětí od samého počátku. Veďme je ke spolupráci, zodpovědnosti a úctě. Ptáte se, jak to konkrétně udělat? Kde to všechno začíná? A jak právě vy můžete pomoci? Jaká je vaše role? To nejdůležitější se odehraje do tří let. Pojďte se o tom přesvědčit společně s námi.

Praktický manuál pro rodiče, průvodce a asistenty dětí do tří let

Pomůžeme vám uvidět a pochopit, jak konkrétně na to! Nejmenší děti mají speciální frekvenci a na tu se společně naladíme. Odnesete si plno inspirace a konkrétních námětů. Dejte si dar na celý život.

Na co se můžete těšit?

1Pochopení

Díky pozorování dětí ve věku 0–3 jsme v Montessori pochopili, jak funguje dětská psychika a co děti potřebují pro svůj harmonický a přirozený rozvoj. Získáte podrobný a ucelený pohled na první tři roky života.

2Uvědomění

V rámci kurzu si uvědomíte obrovský a neomezený potenciál dětí do tří let a také to, jak ho konkrétně        a  systematicky rozvíjet od samého počátku.

3Konkrétní tipy

Ukážeme vám, jak na to v komunitě i u vás doma. Provedeme vás připraveným prostředím pro nejmenší a vysvětlíme vám, jak je jednoduše připravíte také. Načerpáte konkrétní tipy a triky, co a jak na děti       v kterém věkovém období funguje.

4Návody

Máme zkušené lektory s dlouholetou praxí. Nasbírali jsme plno praktických námětů a návodů na výrobu pomůcek a materiálů pro nejmenší.  Podělíme se o ně  s vámi.

5Tvořivost

V rámci kurzu si některé pomůcky vyrobíte a budete je sdílet s ostatními. Vznikne velká tržnice našich nápadů.

6Sdílení

Vzájemné sdílení, burza nápadů, videa, ukázky realizovaných prostředí z domova i z prostředí miniškoliček nejen v Česku, ale i v zahraničí vás inspirují na vaší cestě průvodce dětí do tří let.

Manuál, který vám v porodnici nikdo nedá (0–18m)

Představte si, že všechno kolem vás je poprvé

Zkuste to: Nic z toho, co je kolem vás, jste nikdy předtím neviděli. A teď jste tady. První vůně. První dotek. První tváře. První porozumění. První krok! Není silnější zážitek než poprvé. A tak to prožívají nejmenší děti. Každý den. Na vlastní kůži.

Představte si, že tvoříte sebe sama – svou osobnost

Své jedinečné já. Vaše ruce a vaše smysly vám slouží jako nástroj na této cestě. Všechno čeho se dotknete, vše co slyšíte, cítíte a ochutnáte, se navždy stává vaší součástí. Na celý zbytek života. Nechali jsme se ve své práci dětmi inspirovat a vést a přišli jsme na to, co pro tuto sebetvorbu konkrétně potřebují. To vám rádi předáme.

Představte si, že jste nezbytnou součástí procesu sebetvorby

Seznámíte se s tím, jak se u nejmenších dětí buduje bazální důvěra, jak důležité je přijetí od nás dospělých, jak láskyplně a jasně nastavovat hranice a limity a jak zavést do života dětí potřebný rytmus, řád a harmonii. Provedeme vás konceptem Montessori pomůcek, který rozvíjí smysly a podporují koncentraci dětí již od prvních měsíců života – závěsné mobily, rachtátka, první knížky. Porozumíte, jak konkrétně rozvíjet potenciál dětí a jak podpořit dítě v krizových fázích jeho vývoje (porod, odstavování, období vzdoru a sebepotvrzování).

Manuál tvorby osobnosti (18–36 m)

Pochopení. Aktivity. Úpravy domácího prostředí. Tvorba miniškoličky

Ukážeme vám, jak na to u vás doma nebo ve vaší miniškoličce. Provedeme vás připraveným prostředím pro nejmenší a vysvětlíme vám, jak je jednoduše připravíte také. Také vám ukážeme, jak pomůžete dítěti se zorientovat. Vybudovat sebeúctu a sebedůvěru. Připravit svačinu. Navlékat korálky. Stříhat a lepit. A mít z toho všeho neuvěřitelnou radost. Zjistíte, jak se domluvíte. Stanete se jeho průvodcem/průvodkyní. Kromě toho máme pro vás připravené videoukázky. A naše zkušenosti.

A také osvědčené tipy a triky v oblastech:

1. praktického života

• Jak pomoci dětem v tom, aby si s úspěchem oblékly mikinu a v ponožce měly všechny prsty
• Jak ovládnout tajemství zipů, patentů, knoflíků a obdobných zapínání
• Jak oloupat a nakrájet vajíčko s velkou radostí a samostatností, jak namazat máslo na chleba, nakrájet sýr na kostičky a připravit mnohé další dobroty
• Jak prostřít stůl a jak si po sobě uklidit

2. kreativního sebevyjádření

• Jak se vyjádřit již od útlého věku skrze pohyb, hudbu a výtvarnou činnost
• Jak hrát s citem na hudební nástroje
• Jak tančit s dětmi a mezi dětmi
• Jak tvořit, malovat, kreslit, lepit, stříhat, tiskat, vyrážet, modelovat a to vše tak, aby to děti bavilo

3. psychosenzomotoriky

• Jak ovládnout všechny nové pohyby typu vložit, zastrčit, zasunout, otevřít, navléct, připevnit, přendat, zandat, zavřít, roztřídit a rozpoznat podle hmatu
• Jak navlékat korálky i nit, udělat uzel a zažít úspěch u prvního šití
• Jak šroubovat, otevírat, prozkoumávat nejrůznější poklady a pamatovat si, kam po zkoumání co patří.

4. jazyka a komunikace

• Jak se vyjádřit slovy a objevit, co se za nimi skrývá
• Jak pochopit čeho je obrázek obrazem
• Jak, proč a s jakým obsahem vyrábět knížky pro nejmenší
• Jak a proč zapojit rytmus, básničky a říkadla do aktivit

Manuál jste vy

Čím více se toho dozvíte, čím více toho v praxi s dětmi zažijete, tím více můžete mít otázek. Nabízíme čas konzultace a závěrečného sdílení – jak to jde u vás doma, ve školičce, co a jak komu z nás funguje a co ne. Budeme sdílet naše a vaše objevy, pozorování i videa. Inspirujeme se a obohatíme se vzájemně tím, co jsme vyrobili, v praxi vyzkoušeli a co děti a nás bavilo.

Děti dokáží mnohem více, než si dokážeme představit.

Jaké to je

Struktura kurzu

Vývojové potřeby dětí - teorie

"Návrat k počátku"

Početí, prenatální období, porod a jejich vliv na zbytek života

Manuál pro období 0 - 5 měsíců

Lektoři: Simona Livorová a Eva Hrdličková

21.1. - 22.1.2022

Osobnost pedagoga, sebepoznání a seberozvoj

Milníky ve vývoji do 3 let

Rozvoj vůle a její specifická podpora

Lektoři: Simona Livorová a Marek Herman

17.2. - 19.2.2022

Manuál, který vám v porodnici nikdo nedá 5 - 18 měsíců

Lektor: Simona Livorová

24.3. - 26.3.2022

Manuál tvorby osobnosti 18 - 36 měsíců - praktický život

Lektor: Simona Livorová

22.4. - 23.4.2022

Manuál tvorby osobnosti 18 - 36 měsíců - psychosenzomotorika, jazyk a sebevyjádření

Lektor: Simona Livorová

27.5. - 28.5.2022

Manuál jste vy - sdílení

Lektor: Simona Livorová

18.8. - 19.8.2022

Lektoři

Kurz pro vás připravily profesionální lektorky a přední expertky na věk 0–3 (Simona Livorová a Dita Dlouhá). Absolventky mezinárodních kurzů AMI (USA), českých národních kurzů a dalších desítek vzdělávacích aktivit včetně zahraničních stáží. Simona s Ditou mají více než 10 let intenzivních zkušeností s prací s nejmenšími dětmi. Simona Livorová i v součastnosti intenzívně praktikuje s dětmi do 3 let. Do kurzu jsou přizvaní Marek Herman a porodní bába Eva Hrdličková, která se učila od porodní báby na Kanárských ostrovech. Na prenatální období v jejím podání jen tak nezapomenete.

 

Jaký je časový harmonogram kurzu?

Výuka bude probíhat v čase od 9:00 do 17:00 hod.


Každý den potvrzujete svou účast na semináři osobně podpisem do prezenční listiny – zvlášť na dopolední a zvlášť na odpolední část každého dne.

Co mám mít s sebou?

Přezůvky, uzavíratelnou láhev na pití, blok, psací potřeby, v případě zájmu i notebook (v učebně je možnost připojení na wifi).

Jak jsou řešeny obědy?

Obědy si studenti zajišťují sami. V docházkové vzdálenosti se nachází obchody Albert a Billa, můžete si také nechat dovézt jídlo z resturace. Určitě si s sebou můžete vzít své jídlo, v kuchyňce je k dispozici lednice, elektrický vařič, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, základní nádobí pro přípravu jídla a kávovar.

Zajišťujete i ubytování?

Ubytování si zajišťují účastníci sami. Studenti našich kurzů mají dobré zkušenosti např. s penziony Kamenný Dvůr a U Báti.


Kudy k nám?

icon

Důležitá upozornění, platební a storno podmínky

Semináře, kurzy a další vzdělávací akce jsou bez přítomnosti dětí (není-li uvedeno jinak). Děkujeme za pochopení.

V rámci akce budou pořizovány audiovizuální záznamy, které mohou být zveřejněny pro propagaci Montessori ČR.

Přihlášenému zájemci, který provede objednávku v systému e-shopu, je garantována rezervace místa v příslušném kurzu až po 100% uhrazení tzv. rezervačního poplatku na účet Montessori ČR, v případě semináře pak jednorázového uhrazení celé částky.

Do doby uhrazení příslušného poplatku  v plné výši je zájem účastníka brán pouze jako předběžný, nezávazný, v mezidobí tak může být příslušné místo nabídnuto jinému zájemci či náhradníkovi, který o stejnou akci projeví zájem.

Počet míst v každém semináři / kurzu je limitován.

Nástup účastníka do rozběhnutého kurzu či změna účastníka v průběhu není možná z důvodu logických návazností jednotlivých témat a celkového konceptu kurzu. Přestup mezi kurzy je výjimečně možný po individuálním posouzení garantem kurzu.

S ohledem na současnu společenskou situaci, koordinaci a organizaci dalších kurzů, časových možností lektorů a v návaznosti na aktuální vyhlášené a platné podmínky, omezení a jiné vládní nařízení (které není možné aktuálně předvídat), si tímto vyhrazujeme právo na možné změny termínů uvedeného harmonogramu (dle aktuální situace v příslušném období). Děkujeme předem za vaše pochopení v této věci.

Storno podmínky

Písemná omluva účastníka na e-mailovou adresu info@montessoricr.cz

min. 1 měsíc předem vratka 100% uhrazené částky
1 měsíc až 14 dní předem vratka 50% uhrazené částky
14 dní a méně 0% uhrazené částky
Zrušení semináře ze strany pořadatele vratka 100 % uhrazené částky
Rezervační poplatek u diplomových kurzů je nevratný