Montessori pro věk 0–3 květen - prosinec 2021

Podpořme jedinečnou osobnost našich dětí od samého počátku. Veďme je ke spolupráci, zodpovědnosti a úctě.
11.5. - 14.12.2021
0 - 3
Cena:
17 000 Kč

Rezervační poplatek: 1 700 Kč
Upozornit mě

Vzdelávací kurz je akreditován v systému DVPP MŠMT pod Č.j.: MSMT-16821/2019-1-613

Vše, co dítě získá do tří let je základ, který mu už nikdo nevezme.

Přejete si vychovat zdravé, sebevědomé, citlivé a zodpovědné děti, které budou umět přemýšlet, orientovat se ve světě a budou úspěšné? Podpořme jedinečnou osobnost našich dětí od samého počátku. Veďme je ke spolupráci, zodpovědnosti a úctě. Ptáte se, jak to konkrétně udělat? Kde to všechno začíná? A jak právě vy můžete pomoci? Jaká je vaše role? To nejdůležitější se odehraje do tří let. Pojďte se o tom přesvědčit společně s námi.

Praktický manuál pro rodiče a průvodce dětí do tří let

Dejte si dar na celý život. Pro vás i vaše dítě. Pochopte, prožijte a užívejte si společný život – tady a teď – ve vaší rodině, a to s velkou radostí! Pomůžeme vám s návodem a pochopením, jak konkrétně na to! Odnesete si plno inspirace a konkrétních námětů na výrobu pomůcek pro děti 0–3.

Na co se můžete těšit?

1Pochopení

Díky pozorování dětí ve věku 0–3 jsme v Montessori pochopili, jak funguje dětská psychika a co děti potřebují pro svůj harmonický a přirozený rozvoj. Získáte podrobný a ucelený pohled na první tři roky života.

2Uvědomění

V rámci kurzu si uvědomíte obrovský a neomezený potenciál dětí do tří let a také to, jak ho konkrétně a systematicky rozvíjet od samého počátku.

3Konkrétní tipy

Ukážeme vám, jak na to u vás doma nebo ve vaší  miniškoličce. Provedeme vás připraveným prostředím pro nejmenší a vysvětlíme vám, jak je jednoduše připravíte také. Načerpáte konkrétní tipy a triky, co a jak na děti v kterém věkovém období funguje.

4Návody

Za deset let naší praxe jsme nasbírali plno praktických námětů a návodů na výrobu pomůcek a materiálů pro nejmenší. Podělíme se o ně s vámi.

5Tvořivost

Zapojíme ruce a naši vlastní tvořivost!  Přímo na kurzu si některé pomůcky zkusíme vyrobit svépomocí a vy si je odnesete rovnou domů nebo do vaší miniškoličky.

6Sdílení

Vzájemné sdílení, burza nápadů, videa, ukázky realizovaných prostředí z domova i z prostředí miniškoliček nejen v Česku, ale i v zahraničí vás inspirují na vaší cestě průvodce dětí do tří let.

Manuál, který vám v porodnici nikdo nedá (0–18m)

Představte si, že všechno kolem vás je poprvé

Zkuste to: Nic z toho, co je kolem vás, jste nikdy předtím neviděli. A teď jste tady. První vůně. První dotek. První tváře. První porozumění. První krok! Není silnější zážitek než poprvé. A tak to prožívají nejmenší děti. Každý den. Na vlastní kůži.

Představte si, že tvoříte sebe sama – svou osobnost

Své jedinečné já. Vaše ruce a vaše smysly vám slouží jako nástroj na této cestě. Všechno čeho se dotknete, vše co slyšíte, cítíte a ochutnáte, se navždy stává vaší součástí. Na celý zbytek života. Nechali jsme se ve své práci dětmi inspirovat a vést a přišli jsme na to, co pro tuto sebetvorbu konkrétně potřebují. To vám chceme předat.

Představte si, že jste nezbytnou součástí procesu sebetvorby

Seznámíte se s tím, jak se u nejmenších dětí buduje bazální důvěra, jak důležité je přijetí od nás dospělých, jak láskyplně a jasně nastavovat hranice a limity a jak zavést do života dětí potřebný rytmus, řád a harmonii. Provedeme vás systémem Montessori pomůcek, které rozvíjí smysly a podporují koncentraci dětí již od prvních měsíců života – závěsné mobily, rachtátka, první knížky. Porozumíte, jak konkrétně rozvíjet potenciál dětí a jak podpořit dítě v krizových fázích jeho vývoje (porod, odstavování, období vzdoru a sebepotvrzování).

Manuál tvorby osobnosti (18–36 m)

Pochopení. Aktivity. Úpravy domácího prostředí. Tvorba miniškoličky

Ukážeme vám, jak na to u vás doma nebo ve vaší miniškoličce. Provedeme vás připraveným prostředím pro nejmenší a vysvětlíme vám, jak je jednoduše připravíte také. Ukážeme vám, jak pomůžete dítěti se zorientovat. Vybudovat sebeúctu a sebedůvěru. Nebo připravit svačinu. Navlékat korálky. Stříhat a lepit. A mít z toho všeho neuvěřitelnou radost. Zjistíte, jak se domluvíte. Stanete se jeho průvodcem/průvodkyní. Kromě toho máme pro vás připravené videoukázky. A naše zkušenosti.

A také osvědčené tipy a triky v oblastech:

1. praktického života

• Jak pomoci dětem v tom, aby si s úspěchem oblékly mikinu a v ponožce měly všechny prsty
• Jak ovládnout tajemství zipů, patentů, knoflíků a obdobných zapínání
• Jak oloupat a nakrájet vajíčko s velkou radostí a samostatností, jak namazat máslo na chleba, nakrájet sýr na kostičky a připravit mnohé další dobroty
• Jak prostřít stůl a jak si po sobě uklidit

2. kreativního sebevyjádření

• Jak se vyjádřit již od útlého věku skrze pohyb, hudbu a výtvarnou činnost
• Jak hrát s citem na hudební nástroje
• Jak tančit s dětmi a mezi dětmi
• Jak tvořit, malovat, kreslit, lepit, stříhat, tiskat, vyrážet, modelovat a to vše tak, aby to děti bavilo

3. psychosenzomotoriky

• Jak ovládnout všechny nové pohyby typu vložit, zastrčit, zasunout, otevřít, navléct, připevnit, přendat, zandat, zavřít, roztřídit a rozpoznat podle hmatu
• Jak navlékat korálky i nit, udělat uzel a zažít úspěch u prvního šití
• Jak šroubovat, otevírat, prozkoumávat nejrůznější poklady a pamatovat si, kam po zkoumání co patří
• Jak na magnetickou přitažlivost

4. jazyka a komunikace

• Jak se vyjádřit slovy a objevit, co se za nimi skrývá
• Jak pochopit čeho je obrázek obrazem
• Jak, proč a s jakým obsahem vyrábět knížky pro nejmenší
• Jak a proč zapojit rytmus, básničky a říkadla do aktivit

Manuál jste vy

Čím více se toho dozvíte, čím více toho v praxi s dětmi zažijete, tím více můžete mít otázek. Nabízíme čas konzultace a závěrečného sdílení – jak to jde u vás doma, ve školičce, co a jak komu z nás funguje a co ne. Budeme sdílet naše a vaše objevy, pozorování i videa. Inspirujeme se a obohatíme se vzájemně tím, co jsme vyrobili, v praxi vyzkoušeli a co děti a nás bavilo.

Děti dokáží mnohem více, než si myslíme.

Jaké to je

Struktura kurzu

Manuál, který vám v porodnici nikdo nedá 0 - 18 m 11.5. - 12.5.2021
Manuál tvorby osobnosti 18 - 36 měsícu . praktický život 18.6. - 20.6.2021
Manuál tvorby osobnosti 18 - 36 měsícu - praktický život II bude upřesněno
Manuál tvorby osobnosti 18 - 36 měsícu - psychosenzomotorika, jazyk a sebevyjádření bude upřesněno
Manuál tvorby osobnosti 18 - 36 měsícu - psychosenzomotorika, jazyk a sebevyjádření 12.11. - 13.11.2021
Manuál jste vy - sdílení  13.12. - 14.12.2021

Lektorky

Profesionální lektorky a přední expertky na věk 0–3. Absolventky mezinárodních kurzů AMI (USA), českých národních kurzů a dalších desítek vzdělávacích aktivit včetně zahraničních stáží. Simona s Ditou mají více než 10 let intenzivních zkušeností s prací s nejmenšími dětmi. V roce 2012 založily Montessori Centrum Elipsa v Pardubicích.

Jaký je časový harmonogram kurzu?

První a druhý blok

1. den 9:30–17:30
2. a 3. den 9:00–17:00
4. den 8:30–15:30

Třetí blok

1. den 9:30–17:30
2. den 9:00–17:00
3. den 8:30–15:30

Čtvrtý blok

1. den 9:30–17:30
2. den: 8:30–15:30

Každý den potvrzujete svou účast na semináři osobně podpisem do prezenční listiny – zvlášť na dopolední a zvlášť na odpolední část každého dne.

Co mám mít s sebou?

Přezůvky, uzavíratelnou láhev na pití, blok, psací potřeby, v případě zájmu i notebook (v učebně je možnost připojení na wifi).

Jak jsou řešeny obědy?

Obědy si studenti zajišťují sami. V docházkové vzdálenosti se nachází obchody Albert a Billa, můžete si také nechat dovézt jídlo z resturace. Určitě si s sebou můžete vzít své jídlo, v kuchyňce je k dispozici lednice, elektrický vařič, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, základní nádobí pro přípravu jídla a kávovar.

Zajišťujete i ubytování?

Ubytování si zajišťují účastníci sami. Studenti našich kurzů mají dobré zkušenosti např. s penziony Kamenný Dvůr a U Báti.


Kudy k nám?

icon

Důležitá upozornění, platební a storno podmínky

Semináře, kurzy a další vzdělávací akce jsou bez přítomnosti dětí (není-li uvedeno jinak). Děkujeme za pochopení.

V rámci akce budou pořizovány audiovizuální záznamy, které mohou být zveřejněny pro propagaci Montessori ČR.

Přihlášenému zájemci, který provede objednávku v systému e-shopu, je garantována rezervace místa v příslušném kurzu až po 100% uhrazení tzv. rezervačního poplatku na účet Montessori ČR, v případě semináře pak jednorázového uhrazení celé částky.

Do doby uhrazení příslušného poplatku  v plné výši je zájem účastníka brán pouze jako předběžný, nezávazný, v mezidobí tak může být příslušné místo nabídnuto jinému zájemci či náhradníkovi, který o stejnou akci projeví zájem.

Počet míst v každém semináři / kurzu je limitován.

Storno podmínky

Písemná omluva účastníka na e-mailovou adresu info@montessoricr.cz

min. 1 měsíc předem vratka 100% uhrazené částky
1 měsíc až 14 dní předem vratka 50% uhrazené částky
14 dní a méně 0% uhrazené částky
Zrušení semináře ze strany pořadatele vratka 100 % uhrazené částky
Rezervační poplatek u diplomových kurzů je nevratný